Kirjoitin Lukufiiliksen nettisivuille pienen toivomuslistan:
http://www.lukukeskus.fi/lukufiilis/toivomuslista/
Listan asiat ovat pitkälti niitä samoja, joita olemme täällä Grafomaniassakin käsitelleet. Koska Lukufiiliksen sivuilla ei ole kommentointimahdollisuutta, laitan kuitenkin linkin myös tänne, jotta listaa voi halutessaan kommentoida.
3 kommenttia
Comments feed for this article
10 toukokuun, 2011 klo 11:39 am
Terhi
Hieno, positiivinen avaus! Tuo mukavasti nostetta toukokuiselle kirjoituspäivälle. Hyvä Salla!
11 toukokuun, 2011 klo 9:03 am
Mimmu
Hyvä toivelista! Se toi positiivisen energialatauksen työpäivään! Kohdan 2 innoittamana päätin lukea nuortenkirjoja julkisesti, mukaillen Neulo julkisesti -päivää (Knit in Public Day), käytännössä siis matkalukemisena, kahviloissa, odotushuoneissa, rannalla, kuntosalilla… (No, en ääneen kuitenkaan). Koska en usko kovinkaan monen huomaavan minua, varsinkaan kun luuhaan paljolti vain kotona, niin voisikohan tällaisen Lue nuortenkirjaa julkisesti -päivän järjestää tuon neulomispäivän tyyliin?
Kannustava lista, joka toi heti työniloa ja intoa, kiitos Salla!
13 toukokuun, 2011 klo 8:06 pm
S
Lue nuortenkirjaa julkisesti -päivä on mahtava idea 🙂 Joskus aiemmin mie en ilenny lukee lasten- tai nuortenkirjoja kovin julkisesti, mut tälläkin viikolla työmatkoilla bussissa on kulunu niin Risto Räppääjää kuin Ellaakin. Tuota ideaa pitäis ehdottomasti viedä eteenpäin!